Fundacja  "Kraina Inspiracji"
ul. Kasztanowa 5/8, Kobierzyce 55-040

Sponsorzy konferencji

Patronat medialny

Szanowni Państwo

Cieszymy się niezmiernie, że już jutro 25 listopada 2017 roku zobaczymy się na długo wyczekiwanej konferencji "Dzieci wolne od stresu".

Przypominamy, iż spotkanie rozpoczyna się w samo południe. Prosimy jednak o przybycie nieco szybciej, by spokojnie móc dokonać rejestracji oraz bez zbędnego pośpiechu odebrać materiały konferencyjne, certyfikaty udziału.

Proszę wziąć pod uwagę, że bezpośrednio przy budynku Centrum Konferencyjnego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej (ul. Strzegomska 55) często trudno o wolne miejsca parkingowe, dlatego należy rozważyć pozostawienie swojego auta w okolicy. Zalecamy parkowanie przy ul. Wagonowej 9, ul. Strzegomskiej 47 lub Magnolia Park. ​

O nasze dobre samopoczucie jeszcze przed pierwszym wykładem zadba saksofonista Łukasz Makos z zespołu Loovar . Przyjdźcie szybciej, Łukasz jest z nami od godz. 11.00. Przyjdźcie odpocząć przy dobrych dźwiękach przed konferencją

https://www.youtube.com/watch?v=6Yp25L_ckRk.

Razem z Dziećmi Wolne od Stresu są również artyści z pracowni bębnów http://www.pracowniabebnow.pl/

Nic tak dobrze nie wpływa jak na człowieka jak dźwięk bębnów o czym państwo będziecie mogli się przekonać. W czasie trwania konferencji w sali obok, cudowne animatorki z Linden klocki będą czuwały nad opieką i dobrą zabawą maluchów.

Ponadto będzie będzie można zapoznać się z ofertą produktową zaprzyjaźnionych organizacji, min zakupić ciekawe pozycje książkowe .​ W czasie trwania konferencji zaplanowane są dwie przerwy kawowe oraz jedna obiadowa.

Informujemy, że organizatorzy nie zapewniają posiłku obiadowego uczestnikom konferencji, jednakże w budynku DSW znajduje się BAR , w którym będzie można zaopatrzyć się w coś smacznego.

W razie pytań, wątpliwości służymy Państwu pomocą na miejscu wraz z naszymi wolontariuszami. Mamy ogromną nadzieję, że jutrzejsze wydarzenie sprosta Państwa wymaganiom, a panująca tam atmosfera sprawi, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie.

Do zobaczenia już jutro

Organizatorzy Fundacja Kraina Inspiracji oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa

Artykuły

Wojciech Eichelberger

autor i współautor wielu popularnych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości (m.in.: "Jak wychować szczęśliwe dzieci", "Pomóż sobie daj światu odetchnąć", "Kobieta bez winy i wstydu", "Zdradzony przez ojca", "O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu", "Ciałko", "Dobra miłość. Co robić, by nasze dzieci miały udane życie" "Siedem boskich pomyłek", "Zatrzymaj się", "Alchemia Alchemika", "Krótko mówiąc", "Dobra miłość"). Wiele spośród nich trafiło na listy bestsellerów i uzyskało wysokie nakłady. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę i refleksję z obszaru psychologii egzystencjalnej ("Okna", "Być tutaj", "Nocny Stróż"). Publikuje wywiady, felietony i eseje m.in. w "Gazecie Wyborczej", "Zwierciadle", "Charakterach", "Wysokich Obcasach", "Polityce", "Więzi", "Życiu Duchowym", "Pulsie Biznesu". Prowadzi warsztaty, prelekcje, spotkania oraz wykłady z zakresu relacji rodzic -dziecko, porozumienia międzypokoleniowego. Uczestniczył w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku.

Współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Dagmara Skalska

autorka 6 książek, blogerka, inspiratorka. Uczennica Master Yanga – mistrza Shaolin, twórcy metody Calligraphy Health. Certyfikowany nauczyciel Calligraphy Health System. Ukończyła kursy oddechowe Art of living, posiada drugi stopień Reiki, korzysta z buddyjskich narzędzi pracy z umysłem. W swoich książkach łączy myśl Wschodu z myślą Zachodu. Pisze o rozwoju na poziomie cielesnym, mentalnym, emocjonalny i duchowym. Założycielka Projektu Egoistka, wspierającego kobiety w budowaniu wewnętrznej mocy, miłości własnej i autentyczności. Wspólnie z ukochanym mężem – śp. Tomaszem Skalskim – stworzyli filozofię pozytywnego egoizmu. Prowadzi: blog projektegoistka.pl i społeczność na FB skupiającą ponad 94 tysięcy osób na których inspiruje do pokochania siebie, mówiąc: „miłość do siebie, to miłość na całe życie!”. Od 6 lat promuje w mediach pozytywny egoizm. Prowadzi swój cykl „Trening pozytywnej egoistki” w „Pytaniu na śniadanie” w TVP, felietonistka Magazynu Samo Zdrowie, Magazynu Shape, Ambasadorka Magazynu Miasto Kobiet, Laureatka tytułu Kobieta www.projektegoistka.pl Sukcesu Ślaska 2016. Pasjonatka świadomego oddychania i świadomego życia. Malarka. Ze swoimi kampaniami „Egoizm to nie grzech!” dotarła do przeszło 300 000 Polek, bezpośrednio spotkała się z ponad 10 tysiącami kobiet w ramach warsztatów i spotkań.

Eliza Kurowska

jest Konsultantem Facylitatorem Metody One Brain. Posiada międzynarodowe uprawnienia do prowadzenia konsultacji, wykładów i publikowania materiałów na temat Metody. Od października 2013 roku jest ZAAWANSOWANYM INSTRUKTOREM METODY ONE BRAIN i ma uprawnienia do prowadzenia certyfikowanych kursów od stopnia 1 do 7. Autorka pierwszych w Polsce badań naukowych nad skutecznością Metody One Brain®. Temat wystąpienia: Stres Emocjonalny a Holistyczna Koncepcja Integralności, wg. Three in One Concepts.

Jest psychologiem. Ukończyła podyplomowe magisterskie studia indywidualne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Doświadczenie: od 2000 roku praktyka Metodą One Brain, przeprowadzone badania naukowe potwierdzające skuteczność Metody One Brain. Mając na względzie dobro osób, z którymi współpracuje, wciąż poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach Three in One Concepts organizowanych przez Amicus Sp. z o.o. na terenie Republiki Czeskiej i Słowacji.

Aleksandra Mroczko

kobieta, która raz spotkana pozostaje w pamięci na zawsze. Klienci cenią ją za autentyczność, szczerość ale przede wszystkim za jakość i praktyczną użyteczność przekazywanych treści.

Z wykształcenia jest psychologiem, coachem i mentorem certyfikowany przez International Coach Federation.

W swojej pracy i w życiu opiera się na zasadzie: lepiej zrobić choć trochę, niż dokładnie pomyśleć o wszystkim. By zainspirować do działania stworzyła więc narzędzia oparte na konkretnym działaniu. Wśród jej publikacji znaleźć można Coachingowy Kalendarz, aplikację e-Coach, oraz uwielbianą przez pary jak i profesjonalistów grę Pudełko dla Par. W roli eksperta współpracuje z DC Magazine, magazynem Go!, jej komentarze od lat pojawiają się na portalu Na Temat, Wirtualnej Polsce oraz w licznych innych miejscach w sieci i na papierze.

Od 8 lat wspiera kobiety w procesie kształtowania własnej przestrzeni życiowej. Towarzyszy im w budowaniu równowagi, poprawianiu relacji, umacnianiu siebie i rozwijaniu firm. Na swoim koncie ma niejeden z sukcesem rozpoczęty biznes.

Prywatnie realizuje się jako żona i mama a w ramach hobby wybiera rower i śpiew.

Kamila Froń

psycholog, terapeutka, trenerka rozwoju osobistego. Przez wiele lat rozwijała kompetencje w ramach wielu kursów i szkoleń z obszaru technik relaksacyjnych i wyobrażeniowych, treningu uważności, terapii Gestalt i Biofeedback.

Specjalizuje się w obszarach związanych z odbudowywaniem energii życiowej. Kilkuletnia współpraca z międzynarodowymi organizacjami pozwoliła na zebranie doświadczeń z zakresu komunikacji, zarządzania i tworzenia kultury organizacyjnej. Pasjonuje się wspieraniem ludzi w rozwoju i towarzyszeniu im w przeprowadzaniu zmian - przełamywaniu barier, dostrzegania tego, co do tej pory było niedostrzegalne i odkrywaniu nowej perspektywy w postrzeganiu siebie i swoich kompetencji.

W pracy z klientami skupia się na świadomości oddechu w celu obniżenia poziomu stresu, redukcji bólu, poprawy koncentracji uwagi i wydajności.

Współtworzy i bada narzędzia terapeutyczne integrujące techniki relaksacyjne z wirtualną rzeczywistością.

W życiu prywatnym zaraźliwa optymistka z szeregiem pasji. Zadeptuje góry, wspina się po kamieniach i wygina ciało w pozycjach jogi.

Jowita Wowczak

konsultant ds. redukcji stresu, trener zdrowego stylu życia, nauczyciel. Jest absolwentką AWF Wrocław, na kierunku promocja zdrowia. Do zdrowia podchodzi holistycznie. Uważa, że tak samo należy dbać o ciało jak i o umysł. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz firmami, gdzie odpowiada za obszary związane z promocją zdrowia fizycznego i psychicznego. Prowadzi Centrum Redukcji Stresu we Wrocławiu. W swojej pracy z dziećmi i z dorosłymi wykorzystuje uważność, techniki relaksacyjne i pracę z ciałem. Pracuje warsztatowo i indywidualnie. Pomysłodawczyni Dzieci Wolne od Stresu. Prywatnie mama dwójki wspaniałych marzycieli, w wolnych chwilach czyta, pływa i ćwiczy swoją uważność.

Katarzyna Kowalska – Bębas

trener Family Lab Polska, absolwentka Szkoły Trenerów ,,Sieć” i Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy pracowni Psychologicznej Plus. Od siedmiu lat pracuje z rodzicami i pedagogami promując nowe nurty pedagogiczne oparte na szacunku dla dziecka. Mama dwójki dzieci przedszkolaków, pasjonatka wspólnych podróży i kontaktu z naturą.

Karolina Zienkiewicz pedagog, psycholog społeczny, terapeuta, spec. w zakresie diagnostyki i terapii zaburzeń przetwarzania słuchowego.